Go to admin, find Extensions >> Modifications and click 'Refresh' button. To apply the changes characterised by the uploaded modification file

آیین سخنرانی

45,000 تومان
  • تولید کنندگان سلسله مهر
  • کد کتاب: کتاب مدیریت
  • امتیاز جایزه: 300
  • موجودی: در انبار

کتاب آیین سخنرانی


مرور سریع کتاب

این کتاب در 12 فصل، به بيان راه‌های كسب اعتماد به نفس و فن بيان می پردازد.

در فصل نخست این كتاب، با عنوان «تقويت جرأت و اعتماد به نفس» آمده است: بيش از پانصد هزار تن مرد و زن از سال 1912 ميلادی، در دوره‌های آموزشی من تحت عنوان «سخنرانی برای عموم» شركت كرده‌اند و روش‌های پيشنهادی مرا به كار بسته‌اند.

اکثر اين افراد با نوشتن نامه، اهداف و انتظارات خود را از شركت در اين دوره‌های آموزشی برای من شرح داده‌اند. گرچه اظهارنظرها متفاوت هستند با اين حال يك نكته در همه نامه‌ها مشترک است و آن انگيزه و علت شركت در اين دوره ها برای كسب اعتماد به نفس است.
بنا به اعتقاد نويسنده كتاب، كسب اعتماد به نفس، شهامت و توانايی بيان آرام و صريح آنچه كه فكر می كنيم، در مقابل حضار، يك دهم آنچه كه مردم تصورش را می كنند، دشوار نيست. اگر كسی به قدر كافی علاقه‌مند باشد، می تواند استعداد و قابليت خود را افزايش دهد.
بر اساس مفاهيم اين كتاب، آموزش و تمرين، رموز موفقيت در هر كاری هستند و اين آموزش، تكرار و تمرين به آدمی اعتماد به نفس و جراتی ابدی می بخشد. اين كه تصور كنيم سخنوران نامی در هر عصری، سخنران به دنيا آمده‌اند، تفكری دور از واقعيت است چرا كه سخنوران نامدار هر عصری در آغاز كار خود با ترسی بی دليل و عدم اعتماد به نفس مواجه بودند ولی بر اثر آموزش و تمرين، توانسته‌اند به سخنورانی نامی، در عصر خويش تبديل شوند.
اين كتاب به تبيين اين موضوع می پردازد كه بسياری  از كسانی كه از سخنوران نامی عصر خود بوده و هستند، در خاطراتشان، درباره اولين سخنرانی هايشان می نويسند كه وقتی صحبت را آغاز می كرديم، صدايمان لرزان، گرفته و ناخوشايند بود، پاهايمان می لرزيد، حالت عجيب و غريبی در خود احساس می كرديم، گويی همه و همه عليه ما دست به دست داده‌اند، اما پس از دقايقی، طولی نمی كشيد كه شور، شوق و حرارت خود را باز می يافتيم و آرام آرام سخنرانی واقعی خود را كه در دستور كار داشتيم، آغاز می كرديم. اين تجربه‌ای است كه اكثرا مشابه آن را تجربه كرده‌اند.
از فصل‌های گوناگون اين نوشتار می توان به عنوان‌های «تقويت جرأت و اعتماد به نفس»، «ايجاد اعتماد به نفس از طريق آمادگی»، «سخنرانان نامدار چگونه متن سخنرانی خود را آماده می كردند»، «تقويت و اصلاح حافظه»، «عوامل ضروری برای يك سخنرانی موفقيت آميز» و «راز ارايه درست يك مطلب» اشاره كرد.
موضوعات «منش و شخصيت شما در روی سكوی سخنرانی»، «چگونه سخنرانی خود را آغاز كنيم»، «چگونه سخنرانی خود را به پايان آوريم»، «چگونه منظور خود را به وضوح بيان كنيد»، «چگونه توجه شنوندگان تان را جلب كنيد» و «بهبود بخشيدن طرز بيان» از ديگر مباحث اين كتاب‌ هستند.

کتاب
نویسنده دیل کارنگی
مترجم هانیه حق نبی مطلق
ناشر سلسله مهر
نوع چاپ رقعي
نوبت چاپ اول
شمارگان چاپ (تیراژ) 500 جلد
تعداد صفحه 176
نوع جلد گالینگور
تاریخ نشر ۹۵/۱۲/۱۱
شابک ۹۷۸۶۰۰۵۲۶۰۲۷۴

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی