تمامی دسته بندی ها

 • تمامی دسته بندی ها
 • کتاب بازاریابی
 • کتاب داستان
 • کتاب کشاورزی
 • کتاب کنکور
 • کتاب منابع هنر کاردانی به کارشناسی
 • کتاب کودکان
 • کتاب آموزشی
 • کتاب هنر
 • کتاب طراحی
 • کتاب گرافیک
 • کتاب نقاشی
 • کتاب عکاسی
 • کتاب معماری
 • کتاب طراحی داخلی
 • کتاب نمایش و فیلم

نمایشنامه کات کبود

8,000تومان

موجودی: در انبار

کتاب نمایشنامه کات کبود نمایشنامه کات کبودنویسنده فرشته فرشاد مقدمه به قلم دکتر قطب الدین صادقی فرشته فرشاد در نمایشنامه کات کبود یک بار دیگر دل مشغولی اصلی خود درباره ی جهان نا امن و آزار آن توسط ...


برچسب ها: خرید اینترنتی کتاب, خرید آنلاین کتاب, کتاب نمایشنامه کات کبود, نویسنده فرشته فرشاد, نشر آواژ

کتاب نمایشنامه کات کبود

نمایشنامه کات کبودنویسنده فرشته فرشاد

مقدمه

به قلم دکتر قطب الدین صادقی

فرشته فرشاد در نمایشنامه کات کبود یک بار دیگر دل مشغولی اصلی خود درباره ی جهان نا امن و آزار آن توسط بزرگسالان در جامعه کنونی ما  را پی می‌گیرند. نخستین بار نویسنده این اثر با نمایشنامه دور از دسترس دور از دسترس اطفال نگهداری شود بود که رابطه ی هولناک سادومازوخیستی موبایل(خود آزاری-دیگر آزاری) زوجی جوان و معتاد در ارتباط با بازار کودک خود در برابر چشمان حیرت زده ما را درآورد. کات کبود


کتاب
نویسنده فرشته فرشاد
ناشر آواژ
نوبت چاپ اول
شمارگان چاپ (تیراژ) 1000 جلد
تعداد صفحه 56 صفحه
قطع چاپ رقعی
نوع جلد شومیز
شابک 978-600-8698-05-0

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

به قلم دکتر قطب الدین صادقی

فرشته فرشاد در نمایشنامه بود یکبار دیگر دلمشغولی اصلی خود درباره ی جهان نام کودکان  و آزار آنان توسط بزرگسالان را در جامعه کنونی ما را پی می‌گیرد.

نخستین بار نویسنده این است با نمایشنامه دور از دسترس اطفال نگهداری شود بود که رابطه ی ما هولناک و سادوماخیزستی (خود آزاری-دیگر آزاری) زوج جوان و معتاد در ارتباط با آزار کودک خود در برابر چشمان حیرت زده ی ما را به نمایش درآورد.

کات کبود اگرچه  دوباره در همان ناهنجاری بیمارگونه به شکلی دیگر ترکیب می کنند اما او با رسوخ و هشدار تازه ای این است که تنها اوهام و خوشونت معتادان نیست که منجر به فرزند کشی می‌شود،  فاجعه در آن است که در دنیای انسان های  به ظاهر سالم و معقول و از نظر عاطفی به معیوب  نیست فاجعه به مراتب بدتر است:  زیرا خشونت هایی که از  این دست به شدت مبتذل و عادی شده اند. 

به این بار در خانه ای متلاشی  شکل می گیرد مردی متاهل با داشتن پسری  خورد سال از همسرش جدا می‌شود و با زنی دیگر که نیست بیوه و دارای دختری خورد سال است. پیونده زناشویی می‌بندند و بحران زمانی حطی تلخ تر و هولناک تر  می شود که نیسنده نشان می‌دهد چگونه  بخل، کینه و خودخواهی آدمهای به ظاهر عادی و طبیعی دور و برمان به سادگی منجر به قطع کودکان و از آن و فرزند کشی می شود.

فرشته فرشاد  در  صفحه ی دارای ساختار قوسی و غیرخطی دو جهان مرگ و زندگی و واقعیت و رویا را وهم و گونه در هم آمیخته است و موفق می شود  گام به گام  ما راتا پایان ماجر و گره گشایی نهایی به دنبال خود بکشاند،حدس های شتابزده مان را واژگون کند بازگو کند  نگذارند تا حقیقت به شکل فوری  به شکلی فوری،دم دستی و یکباره بر ما آشکار شود، مگر آنکه طی جدلی  با خود و عواطف خود تا انتها قسمت های زشته شخصیت‌ها را  بر تابیم،خصال غیر انسانی آنها را بشناسیم و ابعاد غیر اخلاقی کنش آدمها را کشف کنیم. 

از سویی  چند ترین تفسیر این کشف تیره و شناخته ناخرسندی از سر این است شیما جهانی را که برای فرزندانمان ساخته و پرداخته ایم، جهان نامطلوب و به شدت  نا امنی  در آن کمترین نشانی از این و صداقت و آرامش دیده نمی شود و از سوی دیگر چند ترین تصویر هم که نمایش بر ما میگذارند، آگاهی کامل و بیهودگی معنا و اهداف کوچک است اهداف کوچک است که از سر جهل در زندگی برای خود ساختیم. بیان ذهنیت گرایانه نمایش که با کشفی و تدریجی شکل می گیرد، برای غیر واقعی جلوه دادن این معنای کاذبو خشونت غیرانسانی به کار رفته توسط آدمهاشاید بهترین شیوه برای طرح مسئله ای است که نویسنده با همه وجود ضرورت هشدار دادنش را در این زمانه در خود احساس کرده و به بیان دراماتیک جلوه گرش ساخته است.و باید سند بود که صحنه های هنر نمایی شما باید جایگاه  این هشدارها و  کژاندیشی ها باشد تا شاید بتوان امیدوار بود از این پس از اندکی انسانی که با هم زندگی کنیم.

قطب الدین صادقی

دی ماه ۱۳۹۶

 

 

کتاب های مرتبط

 

پشتیبانی 24 ساعته

ما 24 ساعته پشتیبان شما هستیم

 

ضمانت بازگشت پول

با گذشت 3 روز پس از ارسال کالا

 

ارسال رایگان

برای خریدهای بالای 300 هزار

استفاده از مطالب فروشگاه کتاب آور فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به کتاب آور می‌باشد.

Copyright © 2016 - ketabavar.com