Go to admin, find Extensions >> Modifications and click 'Refresh' button. To apply the changes characterised by the uploaded modification file

نورسنجی در عکاسی

85,000 تومان
  • تولید کنندگان نشر پشتون
  • کد کتاب: کتاب عکاسی
  • امتیاز جایزه: 1000
  • موجودی: در انبار

کتاب نورسنجی در عکاسی

چگونه با هر دوربینی عکس های عالی بگیریم

  • تلاش تولیدکنندگان دوربین برای خودکار کردن انبوهی از فرآیندهای عکاسی، دوربین های ساده با تنظیمات دستی دیروز را، امروزه شبیه به کابین بوئینگ ۷۴۷ کرده است! شما را نمی دانم، اما من کابین یک ۷۴۷ را به طرز عجیبی دلهره‌ آور میدانم.
  • یک پیچ تنظیم سرعت شاتر ساده روی بدنه ی دوربین و حلقه ی تنظیم دیافراگم که معمولا روی لنز یافت میشود، اکنون جای خود را به پیچ های تنظیمی داده است که انبوه تنظیماتی نظیر مد عکاسی منظره، مد عکاسی گل، مد عکاسی تک‌چهره، مد تقدم دیافراگم، مد توالی تحرک، مد ورزشی، مد چهره ی گروهی، مد تقدم شاتر و مد برنامه ریزی شده در آن گنجانده شده است.
  • حالا همه ی این تنظیمات خودکار شده را با تنظیمات تراز سفیدی خودکار، ایزو خودکار، و فلاش خودکار ترکیب کنید تا نسخه ی نا امیدی خود را بپیچید!  گواه این نا امیدی، خیل عکاسانی هستند که دریافته اند تنظیمات خودکار، تنها بعضی مواقع و فقط با بعضی سوژه ها درست عمل میکند. من هر روز در ایمیل های خودم می بینم که برای عکاسان تازه کار چیزی بدتر (یا حتی شرم آورتر) از این نیست که بعد از گرفتن یک عکس عالی، وقتی از آنها سوال میشود چگونه آن را گرفتی، هیچ توضیحی برای پاسخ ندارند.
  • شناخت نورسنجی اصلا سخت نیست، همان طور که قبل از این ۳۰۰،۰۰۰ عکاس این را فهمیده اند. تنها باید دفترچه ی راهنمای دوربین خود را، بعد از خواندن چگونگی تنظیم دوربین روی حالت دستی، دور بیندازید!  یک راهنمایی کنم: روی پیچ تنظیم هر دوربینِ DSLR یک علامت M را خواهید یافت که با تنظیم آن پیچ روی حالت M، شما روی صندلی کمک خلبان قرار گرفته برای اولین سفر خود آماده خواهید شد. مطمئنا تنظیم دوربین روی حالت دستی ابتدا کمی هراسناک است، اما نگران نباشید، چون من به عنوان خلبان، دقیقا در کنار شما نشسته ام.
  • بعد از خواندن اولین فصل این کتاب، شما اولین پرواز تکی (سولو) خود را انجام خواهید داد!  و وقتی آزادی این پرواز را تجربه کنید، از خودتان خواهید پرسید «چه چیزی باعث شد فکر کنم که قادر به نورسنجی دستی نیستم؟» باور کنید، به همین راحتی است! با نورسنجی دستی، دنیای واقعا خلاقانه ی نورسنجی به روی تان گشوده میشود، و تعجبی ندارد که هر صفحه ای را که ورق بزنید، از سفرهای بزرگتر عکاسانه ی خود لذت خواهید برد و به موقعیتی بالاتر اوج خواهید گرفت!  در انتها، من دو موضوع جدید و بسیار ارزشمند را که امروزه تاثیر زیادی بر روی یک نورسنجی موفق دارد اضافه کرده ام: عکاسی با محدوده ی دینامیکی بالا (HDR) و فلاش الکترونیکی. اطلاعات ساده اما مهمی که در مورد استفاده از فلاش سرخود دوربین و نیز فلاش های حلقه ای ارایه داده ام برای خوانندگانی که احیانا روزگاری به دنیای عکاسی ماکرو تمایل پیدا کنند، بسیار ارزشمند خواهد بود.
  • عکاسی HDR برای بسیاری از عکاسان با تجربه واقعا نعمت بوده است، چون این روش تصویرسازی درهای دنیای جدید «نورسنجی‌های حداکثری» را خواهد گشود، اما همان طور که خواهید آموخت، عکاسی HDR نیز باز ریشه در اصول بنیادین «مثلث عکاسی» خواهد داشت؛ یعنی در عکاسی HDR باز به شما بستگی  دارد که یک دیافراگم خلاقانه یا سرعت شاتر خلاقانه را انتخاب کنید.
کتاب
نویسنده برایان پترسون
مترجم محمدرضا شهبازی
ناشر نشر پشوتن-فخراکیا
نوع چاپ گلاسه رنگی کاغذ فانتزی
نوبت چاپ سوم، پاییز ۱۳۹۳
شمارگان چاپ (تیراژ) 2000 جلد
قطع چاپ رحلی
تاریخ نشر 1393
شابک 978-964-7136-69-3

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی